Nikola Jirešová

Stretch&Flow jóga

Jsem lyžařka s vášní pro jógu. Od mala jsem lyžovala, závodila, byla v reprezentaci a po závodní kariéře učila lyžování i snowboarding ve švýcarských Alpách. Hory, sníh, lyže je moje vášeň. Přišlo i několik zranění, bolestí, zármutku a tak jsem pochopila, že relaxace a cílené protahování je nezbytnou součástí každého sportovce.

Jóga mě udržuje v kondici, zklidní mé myšlenky a naučila mne vnímat přítomný okamžik. Ráda předávám své zkušenosti dál a tak jsem začala vést i lekce jógy, krom toho, že mě můžete vidět někde na sjezdovce:-)

Co Tě přivedlo ke cvičení jógy?

Ke cvičení jógy mě přivedla moje dovolená v Thajsku, kde jsem si ji oblíbila jinýma očima. Od té doby jsem jógu přestala vnímat jen jako stoj na hlavě, ale jako celek. 

Jak jóga ovlivnila Tvůj život?

 Jóga mému životu dala úplně nový pohled, který jsem do té doby neznala. Otevřela moji mysl i duši.  Začala jsem vnímat svoje pocity, vnímat co mě opravu dělá dobře, co v životě chci a co mě naplňuje. 

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit jógu?

Pokud vás joga volá, máte možnost dost se hlouběji do sebe. Joga nejsou jen ásány a přípravy na meditace. Slovo yoga znamená jednota. Jednota mezi tělem a myslí. Naučí vás být sami sebou. 

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Na plynulost a příjemnou hudbu. Mám ráda, když energie proudí a při lekcích se i zasmějeme:-). 

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Baví mě, když mám kreativní dny a miluji když se mě daří být intuitivní. To vždy s údivem žasnu, jak je život krásný, když umíme naslouchat. 

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

 Věř své intuici!