Lucie Mikulcová


Yoga se pro ní stala cestou sama k sobě a každodenním rituálem. Splnila si sen, vystudovala na Power Yoga akademii se zaměřením na Power yogu a Hatha yogu s akreditací MŠMT ČR a Yoga Alliance (200RYT). Yogu vnímá jako radost, inspiraci, harmonii, způsob každodenního života, zdravý pohyb a nekonečnou životní cestu. Už se moc těší, až se se všemi setká na podložkách.


Co Tě přivedlo ke cvičení yogy?

Celý život jsem byla zvyklá sportovat. Mám ráda být pořád v pohybu. Tenkrát mě napadla yoga. Moc lidí to u nás v tu dobu necvičilo a líbilo se mi, jak cvičení na sebe navazuje, tak jsem si řekla, že to zkusím. Začala jsem sledovat zahraniční lektory yogy, ti pro mě byli velkou motivací, inspirací a cvičení samotné mě natolik bavilo, že jsem začala yogu praktikovat každý den.

Jak yoga ovlivnila Tvůj život?

Yogu vnímám jako radost, inspiraci, harmonii, způsob každodenního života, zdravý pohyb
a nekonečnou životní cestu.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit yogu?

Není čeho se bát, existujhe mnoho druhů yogy, každá se zaměřuje na něco jiného a podle toho je možné si vybrat. Pokud někdo tápe, ať se obrátí na lektora, který rád poradí a pomůže vybrat.

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

V Power yoze na dynamické, rychlejší cvičení, naučíte se správně dýchat a celé tělo příjemně uvolnit. V Hatha yoze na klidné, smyslné, silové cvičení, kde se zahřejete vnitřně, jak cvičením, tak meditacemi a naučíte se ovládat svůj dech. Celkově na příjemnou lekci, odpočinutí od všedních věcí, chvíli na sebe sama, uvolnění těla a mysli

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Když něco chci, musím to mít hned a udělám pro to cokoli. Taky to, že všude chodím včas..

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Že když mi něco nejde, neznamená to, že mi to nepůjde nikdy.
Taky dělat a jít si za tím, co mě doopravdy baví, dělám to ráda a s chutí.