Lucie Mikulcová

Power jóga

Lucka měla ráda sport už odmala. Nejvíc ji vždy bavil běh, tomu se aktivně věnuje doteď. Když před sedmi lety začala hledat sama sebe a něco, co by skvěle doprovázelo ostatní sporty, našla jógu. Začala docházet na lekce a postupně se v józe sama vzdělávat.

Nejvíc ji jóga pomohla po narození dcery, teď cvičí jógu spolu a je to to nejlepší, co je mohlo potkat. Lucka v roce 2022 vystudovala Power Yogu na akademii Power Yogy v Praze u Václava Krejčíka. Nedávno také začala učit jógu i děti, v tu chvíli pro ni jóga nabrala úplně jiný rozměr. Lucka má ráda dynamický a plynulý styl Power Yogy, doprovázený dechem s meditací, zároveň se ale na jejich lekcích zpotíte a krásně vytvarujete postavu. 

Co Tě přivedlo ke cvičení jógy?

Nejspíš pocit, kdy jsem nevěděla, čemu se jednu chvilku věnovat, protože jsem vždy byla zvyklá sportovat. A pak jsem se v józe našla víc, než v čemkoli jiném.

Jak jóga ovlivnila Tvůj život?

Pomohla mi začít žít zdravější životem, užívat si každou chvilku strávenou sama se sebou v ten moment. Naučila mě dýchat, vážiti si všeho okolo mě a lépe se o sebe starat. 

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit jógu?

Každý je učitelem, Vy pro lektora a lektor pro Vás. Existuje mnoho druhů jógy a věřím, že každý si nějaký styl jógy zamiluje. Není čeho se bát, vždy tu budou pro Vás lektoři, kteří Vám rádi poradí a pomohou vybrat. Stačí se jen na chvilku zastavit, uvědomit si sebe samotného a jak Vám v tom daném okamžiku je, jak se cítíte.

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Dynamická power jóga Vám nabídne protažení celého těla doprovázené dechem a plynulostí ásán. Zapotíte se, vytvarujete postupně postavu a tělo se stane ohebnějším. Také využívám při začátku i konci lekce prostor pro meditaci, aby jste si uvědomili své pocity a přítomný okamžik. 

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Naslouchání a víru v zákon přitažlivosti. 

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Nespěchat a užívat si každou chvilku.


Power jóga

Dynamická power jóga Vám nabídne protažení celého těla doprovázené dechem a plynulostí ásán. Zapotíte se, vytvarujete postupně postavu a tělo se stane ohebnějším. Lucka také využívá při začátku i na konci lekce prostor pro meditaci, abyste si uvědomili své pocity a přítomný okamžik.