Mgr. Micheal Havlík

Mentální kouč a atletický trenér
Technika běhu, emoční inteligence, odolnost

Atletický trenér a mentální kouč se zkušenostmi s vrcholovými sportovci. Spolupracuje s gymnáziem v Jilemnici, kde “supluje” sportovního psychologa a působí jako trenér atletiky. Jako lektor je aktivní ve vzdělávacím institutu BodyMindMap, který se zaměřuje na celostní rozvoj člověka. Jeho téma je resilience/odolnost jedince. Přednáší pro firmy, školy i sportovní svazy. Při práci s klienty má rád různorodost a ve své praxi se věnuje dětem i dospělým. 


Co Tě přivedlo ke sportu?

Zapálená učitelka na základní škole a také táta, který se stále udržuje v kondici. 

Jak sport ovlivnil Tvůj život?

Sport mi dal do života určitou rutinu a také možnost poznat mnoho zajímavých lidi. Staří trenéři “kmeti” mě varovali, že není dobré s pohybem přestat. Zatím se toho držím. 

Co bys vzkázal někomu, kdo váhá, zda začít s pohybem/ sportem/ vzděláním v dané oblasti?

Ze své praxe vím, že nejsilnější emoce je láska. Takže se zamilovat do sportující bytosti, to se pak hýbete jedna radost. Vždy je těžké se začít hýbat, když lidi kolem Vás tomu neholdují. Prostředí nás opravdu hodně formuje. Takže - vystoupit ze své bubliny. Málo lidí si uvědomuje, že jsme zodpovědní za svoje tělo i pro generace budoucí. Stačí pár minut denně a člověk se vždy cítí lépe.

Na co se mohou těšit účastníci Tvých seminářích?

Určitě na dávku provokace a věřím i inspirace. 

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Laskavost. 

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Vzhledem k tomu, že první polovinu života žijeme hlavně po vzoru rodičů, tak asi nic moc moudrého :) Naučil bych ho žít víc v přítomnosti.