Mgr. Tereza Choutková

fyzioterapeutka, jóga v sítích

Fyzioterapeutka, která se v poslední ​době se zaměřuje hlavně na lymfatický systém a manuální lymfodrenáže. V létě tráví nejvíce času na túrách po Krkonoších, a v zimní sezóně ji ​najdete na svahu jako instruktorku lyžování a ​snowboardingu. Tohle vše má dvě společné věci, ​zdravý životní styl a edukaci k němu. Ve své praxi ráda propojuje prvky fyzioterapie a jógy.

Co tě přivedlo k zájmu o zdravý životní styl?

Díky vlastní skolióze jsem začala řešit, jaký sport je pro mě vhodný a co mě ale také zároveň baví. Klasická jóga pro mě byla vždy náročná v tom, že nedokážu plně relaxovat. Moje mysl pořád někde lítá. Před 8 lety jsem zašla na novinku jménem fly yoga. Po první lekci jsem věděla, že opravdu už nikdy nepřijdu. Tlak sítě a pocit hlavou dolů nebyl úplně ideální. Naštěstí jsem se odhodlala jít znovu a přesně při druhé hodině se to zlomilo. Ten vis hlavou dolů, kdy nemáte opravdu čas myslet na nic jiného, je přesně ten moment, kdy dokážu i relaxovat. Jóga se mi vždy líbila a vnímala jsem ji jako nejlepší variantu pro zdravé a komplexní cvičení. Až moje mamka, která si udělala kurz instruktora pilates mi ukázala, že do toho můžu jít taky.

Jak tento zájem ovlivnil Tvůj život?

Nevím jestli přímo joga, ale obecně cvičení a znalosti lidského těla mě učí jak o sebe pečovat, a díky tomu mohu předávat své znalosti a poznatky dál.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít řešit zdravý životní styl?

Každý jsme jiný a jógových pozic a stylů je jako lidí na světě. Vyzkoušejte, co se vám líbí, dejte tomu šanci a uvidíte. Jóga v síti má určitě své milovníky i odpůrce. Viset hlavou dolů opravdu není pro každého. To ale neznamená, že zrovna tuhle pozici dělat musí :).

Na co se mohou těšit lidé na tvých lekcích?

Moje lekce obsahují od každého trochu. Je koncipovaná tak, aby si v síti každý našel to své. Ač možná působí složitě, v mé lekci vám dokážu, že létat v síti můžete i vy. Začínáme relaxační částí, přejdeme do protahování a určitě nechybí ani pár akrobatických pozic. Pořád se ale jedná o jógu.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Přátelská, otevřená. 

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Víc si věř a poslechni slečnu fyzioterapeutku, když ti řekne, že ta skolióza tě bude postupem času dost štvát.


Jóga v sítích

Lekce obsahují od každého trochu. Je koncipovaná tak, aby si v síti každý našel to své. Ač možná působí složitě, v lekci vám naše lektorka dokáže, že v síti můžete létat i vy. Začíná se relaxační částí, přechází se do protahování a určitě nechybí ani pár akrobatických pozic. Pořád se ale jedná o jógu.