Iveta Zemanová

Pilates

Sport ji provází celým jejím životem a neumí si život bez něj představit. Má ráda výzvy, ráda se učí nové věci a objevuje různá sportovní odvětví. Už na střední škole byla instruktorkou jumpingu, následoval kurz fitness trenéra zaměřený na crossfit a silový trénink, který se stal její největší vášní. Závodně se pár let věnovala silovému trojboji. Nyní se její život ubírá novým směrem, objevuje krásy cvičení se svým vlastním tělem, uvědomění si sám sebe a síly dechu. Její nový životní směr je pilates. Krásná kombinace posilování, protahování a relaxace.

Co Tě přivedlo ke cvičení  pilates?

Pilates jsem nikdy necvičila a vlastně ani neznala. Můj život byly vždycky činky. Těhotenství, porod a moje tělo po porodu mi ale nastavilo obrovské zrcadlo. Naše tělo je náš chrám a musíme o něj správně pečovat, jinak od něj nemůžeme čekat zázraky. Začala jsem se více zajímat o zdravější formy pohybu a cvičení a tak jsem tady s Pilates. Jsem střelec a jdu do všeho po hlavě. Stejně tak jsem se rozhodla absolvovat kurz a změnit svůj životní styl. A bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě.

Jak piletes ovlivnilo Tvůj život?

Pilates je pro mě dokonalé cvičení, kde krásně vycvičíte, vytvarujete a prodloužíte svaly, zárověn zrelaxujete a protáhnete své tělo, uvolníte svou mysl a poznáte sílu vašeho dechu.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit pilates?

Ten pocit, který budete mít po lekci je k nezaplacení a rozhodně stojí za to.
A každý někdy začínal, takže s chutí do toho!

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Můžete se těšit na zdravou dřinu a na to, že z mých lekcí nebudete odcházet zničení a bolaví, ale krásně uvolnění, protažení a s dobrým pocitem a taky o pár centimetrů vyšší.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Pevnou vůli, odhodlání a že ráda zkouším nové věci.

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Odvahu. Ten nejlepší čas je teď. Nečekej na nějakou správnou chvíli.