Tereza Šebková

Hatha jóga

Józe se Tereza věnuje od roku 2017. Není stylově vyhraněná, její lekce jsou strukturou Hatha jogové s nádechem Aštangy a velkým důrazem na relaxaci. Učila v Gendorfu ve Vrchlabí (dospělé, děti), v Sadhana Yoga Studio v Trutnově (senioři, dospělí), vedla soukromé lekce pro skupiny i firmy. Pořádá jógové víkendy ve Špindlu s názvem Eat Pray Ski - spojení jógy a skialpinismu/pěších tůr. V roce 2022 absolvovalaUnderground Yoga School pod vedením Dalibora Štědronského.

Lekce Terezy jsou pro všechny, kdo se potřebují v životě nadechnout nebo naopak vydechnout. 
Cílem lekcí je zpřítomnění, obnovení vnitřní síly a rovnováhy. 

Co Tě přivedlo ke cvičení jógy?

Při vysoké škole jsem se chtěla hýbat a jóga pro mne byla novinka, tak jsem to zkusila. O několik let později jsem jí začala pravidelně cvičit, když jsem tak trochu ztratila půdu pod nohama.

Jak jóga ovlivnila Tvůj život?

Neuvěřitelně. Pro mne je jóga nástroj seberozvoje. Stále v ní objevuji něco nového a myslím, že budu věrným studentem celý život.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit jógu?

Ať se nebojí začít, jóga není o perfektních pozicích jako ze žurnálu. Jóga má plno podob a určitě si najdete to, co hledáte a sedí právě vám. 

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Účastníci mých lekcí se můžou těšit na vědomý pohyb vedený skrze dech. Kdy cílem je zpřítomnění, načerpání vnitřní síly a obnovení vlastní rovnováhy.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Ač se to může zdát divné, tak svou tvrdohlavost. Když bych nebyla jako mezek, tak bych asi plno věcí nezačala a ani nedotáhla. Poznávám tím sebe sama v dobrém i zlém.

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Že všechny cesty, pro které se rozhodneme nás dovedou přesně tam, kam mají.