Zuzana Podstatová 

Jóga pro zdravá záda

Pohyb Zuzku provází celý život - začínal u basketbalu, tenisu a lyžování, pokračoval závodním párovým tancem a nakonec se přelil do jógy a lezení po skalách. Joga začala být prostředkem ke zklidnění mysli skrze tělo a napravení hormonální nerovnováhy. Začaly ji fascinovat dopady jógy na tělo - kolik se toho může zlepšit díky vhodně postaveným ásanovým sestavám. Proto šla v roce 2018 dál za vlastní praxi a začala studovat učitelský kurz hatha yogy a dál se zajímat o přesahy jógové terapie.

Co Tě přivedlo ke cvičení jógy?

Můj vysokoškolsko-pracovní život plný stresu, který jsem si mnohdy vytvářela sama. Pevné mantinely ashtanga jógy byly tehdy jako vysvobození. Učitelský kurz jsem pak složila o mnoho let později, ale pro klasickou hatha jógu. Proto se v mých lekcích prolíná obojí.

Jak jóga ovlivnila Tvůj život?

Velmi ho změnila, uklidnila a spolu s pružností těla přinesla hlavně nadhled v každodenních situacích - ten moment navíc, než zareaguješ na nějakou událost a nespadneš do ní po hlavě.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit jógu?

Pokud ho to alespoň trošku táhne, ať si ji přijde vyzkoušet, ať vyzkouší i více lektorů, protože každému může sedět jiný styl. Na józe si totiž každý může najít to svoje.

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Kladu důraz na cvičení v souladu s dechem, snažím se, aby lidé na mých lekcích dokázali především zpomalit své myšlenky a dostat se víc do přítomnosti. Mé tajné přání je, aby si odnášeli domů po lekci jógy stejné pocity, jako mívám já - radost, klid a nadhled.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Vytrvalost a odhodlání věci nevzdávat.

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Řešení se vždycky najde, i když to tak zrovna vůbec nevypadá. 


Jóga pro zdravá záda

V lekcích jógy pro zdravá záda je kladen důraz na cvičení v souladu s dechem, snaží se, aby lidé na lekcích dokázali především zpomalit své myšlenky a dostat se víc do přítomnosti. Tajné přání Zuzky je, aby si klienti odnášeli domů po lekci jógy stejné pocity, jako mívám Zuzka - radost, klid a nadhled.