Vinjása jóga

“Vinjása” znamená “spojení”, což u tohoto dynamického druhu jógy odkazuje především na propojení dechu s pohybem. Dynamičtější lekce zaměřená na balanc a sílu. Během lekce je kladen důraz na propojení jednotlivých ásan s dechem. Součástí praxe je dechové cvičení, pozdravy slunce a flow se zaměřením na vybrané pozice.

Struktura lekce u Vinjása flow jógy není pevně určená a každý instruktor si tak vytváří vlastní sestavu. Co však jednotlivé lekce spojuje, je uvolnění a následné zahřátí a rozproudění těla. Následkem toho se potíme a tělo lépe vylučuje toxiny, zpevňuje se a zesiluje. Na úrovni mysli dochází díky koncentraci na pohyb k plnému prožití přítomnosti, snížení hladiny stresu a zklidnění. 


Fly jóga

Jóga v sítích aneb lekce jógy trochu jinak a ve vzduchu.  

Lekce je koncipovaná tak, aby si v síti každý našel to své. Ač možná působí složitě, lektorka vám dokáže, že létat v síti můžete i vy. Začíná se relaxační částí s plynulým přechodem k protažení celého těla a určitě nechybí ani pár akrobatických pozic. Pořád se ale jedná o jógu a všechny pozice jsou dobrovolné.

Hormonální jóga

Hormonální jógová terapie (HJT) pro ženy, podle Dinah Rodrigues, je dynamickým druhem jógy. Jedná se o holistickou a omlazující techniku, která obnovuje a zvyšuje hladinu tvorby hormonů. HJT posiluje zejména vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky. Tato terapeutická metoda pomáhá řešit různé problémy spojené s hormonální nerovnováhou u žen, včetně menopauzy, PMS, polycystických vaječníků, neplodnosti a dalších potíží.

Pravidelné cvičení sestavy HJT může vést k vymizení příznaků a optimalizaci hormonálního systému. Mezi další benefity pravidelného praktikování hormonální jógy patří vitálnější pleť, bezbolestná a pravidelná menstruace, zmírnění projevů PMS, zmírnění gynekologických obtíží, lepší spánek, zmírnění bolestí hlavy, pružnější tělo, posílení a zhoustnutí vlasů, zmírnění nepříjemných projevů menopauzy, lepší nálada a v neposlední řadě vyšší odolnost vůči stresu.


Ranní Flow Yoga

Jak už slovo "flow" v názvu napovídá, pozice plynule přechází jedna v druhou v souladu s dechem.  Ranní flow yoga se stává příjemným a povzbuzujícím startem do nového dne, kdy naše tělo má dostatek času k zahřátí a protažení. 

Nedílnou součástí ranní flow jógy je také pránájáma - jógové dechové praktiky, které pomáhají zpomalit a prohloubit dech, umožňuje hlubší relaxaci a uvědomění sebe sama.

Cvičení jógy po ránu je prospěšné z mnoha důvodů. Mysl je ještě klidná a tak se lze lépe soustředit na jógovou praxi. Po dlouhé noci má tělo maximum životní energie, kterou může investovat do cvičení. Ranní jóga také podpoří přirozený proces detoxikace, který je nejintenzivnější právě v brzkých ranních a dopoledních hodinách. Je pravděpodobné, že ranní praxí si vyrobíme spoustu energie a budeme tak celý den mnohem méně unavení.


Jóga pro zdravá záda

Tento populární a při dnešním životním stylu velice potřebný druh jógy pomáhá k předcházení a odstranění bolesti zad. Dochází při ní k uvolnění a protažení svalů trupu a zároveň k jejich posílení, aby poskytovaly dostatečnou oporu pro páteř.

Jógové asány jsou kombinovány v pomalejším tempu a jsou prokládány fyzioterapeutickými prvky a relaxací. Jako u ostatních druhů jógy i zde je kladen důraz na pochopení správného dýchání a vědomého uvolnění. Je ideálním preventivním nástrojem či doplňkem odborné rehabilitace při problémech se zády.

Jin jóga

,,Praxe tiché síly“. I tak se někdy přezdívá jin józe, která se těší stále větší oblibě a pomalu si nachází své místo v dnešní uspěchané době. Vyžaduje velkou dávku trpělivosti a zklidnění naší stále běžící mysli, abychom mohli pozorovat probíhající změny a naučili se vnímat a přijímat sami sebe. Jin jóga vychází z tradiční jógové praxe v Indii a také z taoistické tradice v oblasti Číny. Cílem jin jógy je harmonizace toku životní energie v těle.

Jin jóga nenahrazuje klasické lekce jógy, ale je jejich skvělým doplňkem. Pomáhá vyrovnávat dynamické styly jógy a vyrovnat energie v těle. Je vhodná pro každého bez omezení věku či zdravotního stavu. Tento styl je skvělý pro začátečníky, jelikož lekce nejsou náročné, a přitom se v nich učíte plně procítit každý sval, právě díky delší výdrži. 

Anti-aging jóga

Aneb kurz “řekněte sýr”. Pokud vás trápí vrásky, pigmentace a rády byste zapracovaly na udržení mladistvého vzhledu, vyzkoušejte obličejovou yogu. Pomocí uceleného systému cviků dokáže zjemnit vrásky a posílit ochablé mimické svalstvo. Jedná se o oblíbenou a dnes již poměrně častou terapeutickou a rehabilitační metodu, ve které se pracuje s vlastní vahou, systémem cviků, výdrží a opakování. Může být účinnou prevencí a cestou k udržení svěžesti, jiskry ve tváři a zářivého úsměvu. Naše lektorka vám doporučí, jaké cviky zkrášlí určité partie nejrychleji a dohlédne na správné provádění techniky.

Aštanga jóga


Aštanga jóga patří mezi jeden ze základních pilířů jógy, ze kterého mnoho stylů čerpá. Jedná se o dynamickou praxi, která zdůrazňuje důležitost dechu, pohybu a vnitřního soustředění. Je to mocný nástroj k rozvoji fyzické a duševní síly, jakož i k pěstování hlubokého smyslu pro vnitřní vědomí a spojení. Zaměření v lekci je se na posílení středu těla, zlepšení flexibility a procvičování správného dýchání v pozicích. Po fyzické části je lekce zakončena vedenou meditací, která pomáhá uvolnit mysl a naladit se na přítomný okamžik. 

Power jóga

Dynamická power jóga Vám nabídne protažení celého těla doprovázené dechem a plynulostí ásán. Zapotíte se, vytvarujete postupně postavu a tělo se stane ohebnějším. Při začátku i na konci lekce je prostor pro meditaci, abyste si uvědomili své pocity a přítomný okamžik.