Marie Blažková

Namasté. Jmenuji se Marie a je mi 22 let. Momentálně studuji Výživu a Potraviny na Zemědělské Univerzitě v Praze. Kromě školních povinností mě najdete ponořenou do světa seberozvoje, jógy, meditace a zdravého životního stylu. S láskou tvořím a kreslím a svůj volný čas ráda věnuji psaní, čtení a hlubšímu porozumění filosofii a duchovnu. Miluji trávit čas venku v přírodě, cítím se naplněná, když mohu užívat samoty, ale současně je pro mě i velmi důležité sdílení času s rodinou a přáteli. Ráda cestuji a těším se, až dokončím svá studia a budu moci vyrazit do světa. Mým snem je pomáhat druhým a rozvíjet samu sebe.😊

Co Tě přivedlo ke cvičení jógy?

Jóga ke mně přišla vlastně sama, pamatuji si, že jsem na internetu hledala nějaké posilování celého těla a vyskočilo na mě video s kombinací jógy a pilates, to bylo v roce 2015. Hned od té doby jsem začala jógu trénovat pravidelně, hrozně se mi líbilo, jak jsem musela zapojovat celé tělo i mysl. Pomalu jsem se učila novým pózám a překonávala samu sebe. Dnes je jóga mou denní rutinou, která mi změnila a otevřela nový svět.

Jak jóga ovlivnila Tvůj život?

Hodně. Naučila mě žít přítomný život doopravdy tady a teď, a ne jen jako oblíbený "quote of the day". S tím souvisí i všechno ostatní. Naučila mě také správně dýchat.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít cvičit yogu?

Že rozumím, také jsem zpočátku váhala a ptala se sama sebe, zda to za to vůbec stojí, a přemýšlela, zda to vůbec budu zvládat. V dnešní uspěchané době máme tendenci toužit po všem ihned, bez trpělivosti a s neustálým spěchem, aniž bychom věděli, kam vlastně míříme. Právě tady může jóga udělat velký rozdíl. Je to cesta, která nám pomáhá najít klid a stabilitu. Opravdu není třeba se dopředu obávat, strach je zlodějem zážitků a nových zkušeností. Přeji všem, aby našli něco, co jim umožní na chvíli se odpojit od tohoto uspěchaného světa a sociálních sítí. Něco, co nám dovolí být plně přítomní. Pro mnohé z nás může být právě jóga tímto prostředkem. Proto bych vás povzbuzovala nedělat si předběžné závěry a zkusit jógu na vlastní kůži. Je to cesta k objevování sami sebe a klidu v našem hektickém životě. 

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Moje lekce spojují dynamiku, klid, sílu a flexibilitu, aby každý mohl najít svůj vlastní rytmus. Zároveň vám nabízím prostor pro odpojení od každodenního shonu a prozkoumání hlubšího spojení s vámi samými, a to nejen prostřednictvím dynamických pozic, ale i meditací a dechových cvičení. Jsem přesvědčena, že skutečná síla jógy spočívá ve spojení těla, mysli a ducha. Přijďte se mnou objevovat sílu jógy v rámci pestré palety cvičení, které posílí vaše tělo, uklidní vaši mysl a otevře cestu k celkovému duševnímu a fyzickému blahu.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Miluji na sobě, že miluji a obdivuji život a co všechno mohu každý den prožívat.

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Neber věci na lehkou váhu a kultivuj v sobě vděčnost za ty malé i velké okamžiky, které tvoří tvůj život. Snaž se být co nejvíce přítomna a přijímej přítomný okamžik přesně takový, jaký je. Nekritizuj a nesuď sebe ani ostatní. Každý má svou jedinečnou cestu, a to platí i pro tebe, věř sobě i své cestě. Buď odvážná ve vyjádření svých pocitů a neboj se být sama sebou. Neočekávej od druhých a přeber za sebe odpovědnost. Dávej pozor na to, co do sebe z okolí dostáváš, vědomě si hlídej svůj vnitřní prostor a soustřeď se na věci, které opravdu můžeš ovlivnit. Dobře si stanov své hranice a drž se svých hodnot. Kultivuj lásku k sobě i všemu ostatnímu. Jsi tvůrcem svého života a je tvou přirozeností být šťastná.