Vanda Nováková

Fit dance, In-flow dance

Tanec je nedílnou součástí jejího života. Začínala od malička a dlouhá léta tancovala profesionálně s taneční skupinou. Ráda se prostřednictvím tance tvoří a překračuje svojí komfortní zónu – zkouší nové styly, experimentuje, jezdí na semináře a dále se v tomto oboru vzdělává. Je certifikovaná lektorka tance.

Co Tě přivedlo k tanci? 

Maminka:) Tančit jsem začala jako opravdu malá holka – v pěti letech, kdy jsem se dostala do taneční přípravky jedné pardubické taneční skupiny.

Jak tanec ovlivnilo Tvůj život?

Vlastně se prostě stal součást mě a nedokážu si svůj život bez něj představit. Tím, že mě opravdu provází a vyzývá neuvěřitelných 31 let. Dává mi radost, udržuje mě v kondici a posouvá moje hranice. Slyším hudbu a v hlavě tančím, vymýšlím kroky, usmívám se:)

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít s tancem?

Často slýchám „já neumím tančit, neslyším rytmus“ a podobně. Já na to říkám, že tanec je opravdu pro každého. Pokud ti dělá radost pohyb, máš ráda hudbu a nevadí ti se trochu zpotit, tak přijď.

Na co se mohou těšit účastníci Tvých lekcí?

Můžete se těšit na spojení se svým tělem, vyplavené endorfiny a taky na nejpřirozenější work-out na světě.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Když se pro něco rozhodnu, tak za tím jdu a vytrvám.

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Věřím, že vše, co se v mém životě událo tam být mělo a mělo svůj důvod – zformovalo mě to v to, co jsem teď. Takže žádnou hlubokou radu bych si neposlala. Možná jen, když se tě v roce 2015 bude tvůj šéf na Zélandu ptát, jestli chceš výplatu v Dolarech nebo Bitcoinech, tak řekni v Bitcoinech:)


Fit dance

Vedené taneční lekce, které jsou inspirované současným hudebním světem. Kombinace stylů jako např. dancehall, street dance, MTV style. Lekce jsou dynamické, pomáhají rozvíjet koordinaci pohybu, flexibilitu a samotný taneční projev. 
Každá lekce obsahuje warm up, výuku jednoduché taneční sestavy a závěrečné protažení. Taneční kroky jsou každý týden nové – proto můžete začít kdykoliv. Vhodné i pro začátečníky.

In-flow dance

Taneční meditace inspirovaná Tancem 5Rytmů. Lekce, kde se neučíte žádné kroky, kde se ponoříte do sebe. 
Rádi byste tančili nebo se hýbali, ale svazuje vás forma, bojíte se složitých tanečních kroků? Přijďte do prostoru, kde každý tančí podle sebe, kde spojovacím prvkem je pouze rytmus. Čeká tě taneční vlna, kterou můžeš využít pro napojení se na své tělo, uvolnění, čas pro sebe. Lekce je provázena hlasem průvodce, odehrává se v přítmí.