Vinyasa yoga

“Vynyása” znamená “spojení”, což u tohoto dynamického druhu yogy odkazuje především na propojení dechu s pohybem. Pracuje se při ní s energií a pozorností a podporuje se přirozená inteligence těla. V sestavě se plynule přechází z jedné pozice do druhé (“flow”) v přirozeném rytmu dechu. Struktura cvičení Vinyasa flow yogy není pevně určená a každý instruktor si tak vytváří vlastní sestavu. Co však jednotlivé lekce spojuje, je uvolnění a následné zahřátí a rozproudění těla. Následkem toho se potíme a tělo lépe vylučuje toxiny, zpevňuje se a zesiluje. Na úrovni mysli dochází díky koncentraci na pohyb k plnému prožití přítomnosti, snížení hladiny stresu a zklidnění. 


Hatha yoga


Hatha yoga stojí na třech základních pilířích – cvičení asán, ovládání dechu (“pránajáma”) a zklidnění mysli. Při jejím cvičení dochází k protažení těla, zklidnění mysli a účinnému odpočinku od každodenního stresu. Jedním z cílů praktikování hatha yogy je dosažení co nejvyšší míry harmonie. Její pravidelné cvičení vede k větší stabilitě, vyrovnanosti, sebedůvěře a koncentraci. Dalším z mnoha benefitů je stimulace krevního oběhu a oživení tělesných orgánů. 


Power yoga

Power yoga vychází z vinyasa yogy, ale obohacuje ji o aerobní aktivity, které intenzivněji formují a zeštíhlují postavu. Jsou zde však zachovány veškeré benefity yogy nejen pro tělo, ale i mysl, která se během cvičení zklidňuje a harmonizuje. Přechody z jedné pozice do druhé jsou dynamické a rychlejší než u klasické yogy. Počítejte tedy s tím, že se pořádně zapotíte, spálíte kalorie a zpevníte tělo. Pozitivní účinky má power yoga také na dýchání, rovnováhu, ohebnost a celkovou vitalitu organismu.


Yoga pro zdravá záda

Tento populární a při dnešním životním stylu velice potřebný druh yogy pomáhá k předcházení a odstranění bolesti zad. Dochází při ní k uvolnění a protažení svalů trupu a zároveň k jejich posílení, aby poskytovaly dostatečnou oporu pro páteř. Yogové asány jsou kombinovány s fyzioterapeutickými prvky a prokládány relaxací. Jako u ostatních druhů yogy i zde je kladen důraz na pochopení správného dýchání a vědomého uvolnění. Je ideálním preventivním nástrojem či doplňkem odborné rehabilitace při problémech se zády.


Yoga pro maminky s dětmi

Tyto lekce jsou určeny pro maminky s dětmi od 0 do 3 let. Probíhají tak, že děti si hrají ve vaší přítomnosti a vy tak máte prostor a možnost udělat něco pro sebe a své tělo. Cvičení je zaměřeno zejména na protažení a posílení celého těla. Speciální pozornost je věnována zádovým svalům, pánevnímu dnu a bříšku. Závěr lekce patří vždy relaxaci a krátké masáži.


Yoga pro těhotné

Gravid yoga je vhodná téměř pro všechny nastávající maminky. Obvykle se začíná cvičit po ukončení 1. trimestru. Při lekci maminky protáhnou a posílí celé tělo a budou se učit správnému dýchání. Cvičí se v klidnějším tempu s důrazem na posílení pánevního dna, zádových a mezilopatkových svalů. V závěrečných, relaxačních pozicích se maminky v maximálním uvolnění intenzivně napojují na své miminko. 


 


Aroma Yoga

Aroma yoga obnovuje rovnováhu a pomáhá léčit mysl i tělo. Při lekci se využívají esenciální oleje, různé vonné svíčky, vonné tyčinky nebo aroma difuzéry, které vždy lektorka vybírá s láskou a respektem. Zvolené vůně znásobují učinek cvičených asán. Lekce je jemná a relaxační.


Ranní Flow Yoga

Jak už slovo "flow" v názvu napovídá, pozice plynule přechází jedna v druhou v souladu s dechem.  Ranní flow yoga se stává jemným a povzbuzujícím startem do nového dne, kdy naše tělo má dostatek času k zahřátí a protažení. 

Nedílnou součástí ranní flow jógy je také pránájáma - yogové dechové cvičení, které pomáhá zpomalit a prohloubit dech, umožňuje hlubší relaxaci a vědomí sebe sama.

Cvičení yogy po ránu je prospěšné z mnoha důvodů. Mysl je ještě klidná a tak se lze lépe soustředit na yogovou praxi. Po dlouhé noci má tělo maximum životní energie, kterou může investovat do cvičení. Ranní yoga také podpoří přirozený proces detoxikace, který je nejintenzivnější právě v brzkých ranních a dopoledních hodinách. Je pravděpodobné, že ranní praxí si vyrobíme spoustu energie a budeme tak celý den mnohem méně unavení.


 


Fyzio Yoga

Základem fyzio yogy je správné držení těla a správné nastavení opor ve všech pozicích - asanách.
Během těchto lekcí vás provedeme různými druhy kompenzačních cviků, během nichž můžete očekávat delší výdrže v pozicích s důrazem na preciznost provedení. Do cvičení mohou být zařazeny i kratší, dynamičtější pasáže. Fyzio yoga je velmi prospěšná při bolestech zad a kyčlí a je vhodná jak pro pokročilé, tak začátečníky.


Obličejová yoga

Aneb kurz “řekněte sýr”. Pokud vás trápí vrásky, pigmentace a rády byste zapracovaly na udržení mladistvého vzhledu, vyzkoušejte obličejovou yogu. Pomocí uceleného systému cviků dokáže zjemnit vrásky a posílit ochablé mimické svalstvo. Jedná se o oblíbenou a dnes již poměrně častou terapeutickou a rehabilitační metodu, ve které se pracuje s vlastní vahou, systémem cviků, výdrží a opakování. Může být účinnou prevencí a cestou k udržení svěžesti, jiskry ve tváři a zářivého úsměvu. Naše lektorka vám doporučí, jaké cviky zkrášlí určité partie nejrychleji a dohlédne na správné provádění techniky.


Hormonální yoga

Tento druh yogy byl stvořen speciálně pro ženy a jeho cílem je navrácení hladiny hormonů do rovnováhy, doplnění energie a zvýšení vitality. Díky pravidelnému cvičení hormonální yogy, při níž je kladen klíčový důraz na pohyb a dech, se hormonální systém harmonizuje. Mezi další benefity pravidelného praktikování hormonální yogy patří vitálnější pleť, bezbolestná a pravidelná menstruace, zmírnění projevů PMS, zmírnění gynekologických obtíží, lepší spánek, zmírnění bolestí hlavy, pružnější tělo, posílení a zhoustnutí vlasů, zmírnění nepříjemných projevů menopauzy, lepší nálada a v neposlední řadě vyšší odolnost vůči stresu.