Klára Frndová

Zdravý životní styl je v jejím životě už spostu let. Na začátku se stal součástí jejího vlastního života, postupně se přidala její rodina a blízcí přátelé. Profesní zaměření na zdraví na sebe nedalo dlouho čekat a momentálně se mu věnuje více jak 15 let. Zdraví vnímá jako harmonicky vyvážený stav fyzického i duchovního bytí. Svým klientům pomáhá tuto rovnováhu objevit a postupně se ji naučit žít. Vystudovala gymnázium a následně se zaměřila na certifikaci v oboru poradce na výživu, výživové doplňky a life style na Slovensku, kde žila deset let. Po návratu do ČR absolvovala akreditovaný kurz - Poradce pro výživu v NutriAcademy s.r.o.


Co tě přivedlo k zájmu o zdravý životní styl?

Když mi bylo 22 let, zjistili mi při preventivní prohlídce náběh na osteroporozu. Nechtěla jsem jít cestou klasické léčby a tak jsem si začala hledat cestu svojí na půdě alternativní medicíny. Své poznatky jsem postupně začala zařazovat do svého života a následně aplikovat i v rodině. A od té doby už je zdravý životní styl každodenní součástí mého osobního a postupně i profesního života.

Jak tento zájem ovlivnil Tvůj život?

Absolutně na každém kroku. Začala jsem si mnohem více všímat, co je každodenní součástí mého jídelníčku, jak moje tělo reaguje na jídlo které jím, po čem se cítím fit a po čem zase unavená…Postupně jsem se dopracovala k tomu, že kvalitní doplňky stravy nejsou nepřítel ale obrovský dar přírody a že bez psychické pohody nikdy fyzické tělo nebude fungovat optimálně.

Co bys vzkázala někomu, kdo váhá, zda začít řešit zdravý životní styl?

Vím, jaké to je vstávat ráno s pocitem: 'Toto nemůže být moje tělo... To přece nemůžu být já… Takto už se nechci budit.' Poud se nechcete do tohoto bodu dostat nebo už v něm jste, ale nelíbí se vám v tom - je čas začít přemýšlet o změně vašeho životního stylu. Bez toho to totiž nepůjde.

Na co se mohou těšit lidé, s kterými budeš spolupracovat?

Jsem hodně intiutivní člověk, který nemá problém naslouchat lidem. Díky tomu je pak výsledkem na míru ušité poradenství, kde jako pomocníka používám Quantum Resonance Magnetic Analyzer, který skvělý výsledek ještě urychlí. Cílem mojí práce je najít klientovi dlouhodobě udržitelný životní styl, který mu do života přinese fyzickou i psychickou rovnováhu a harmonii.

Jakou vlastnost na sobě máš nejraději?

Mám moc ráda lidi, umím jim naslouchat a vůbec mi nepřekáží, že každý jsme originál

Co bys poradil/a svému mladšímu já?

Záleží, o jak moc mladším 'já' se bavíme:-) Když budu počítat 'já' do mých 25 let, tak jednoznačně: ,,Nevaž se, odvaž se!” Mému já od 25 směrem nahoru bych připomněla: ,,Jak to přišlo, tak to odejde.” Hodně nervů bych si tím ušetřila, kdybych si to vždy v pravý čas uvědomila.