Kurz pro začátečníky jógy

Kurz pro všechny, kteří chtějí začít s praxí jógy, ale nejsou si jistí jestli by na otevřených lekcích stačili zbytku skupiny.

Kurz je vhodný pro každého, kdo se chce seznámit se základními principy jógového cvičení a jeho posláním, zároveň protáhnout a posílit tělo a objevit přínos v příjemné relaxaci, která je nedílnou součástí každé hodiny. Soubor 8 lekcí je koncipován tak, aby účastník zvládl základní jógové pozice, správně je prováděl, pocítil jejich přínos a současně účinky vědomého dýchání. Postupně budeme procházet jednotlivé pozice rozdělené do ucelených skupin a propojovat je mezi sebou. Naučíme se pozdrav slunci A i B, základní dechové techniky a nebude chybět ani trochu filizofie. Nejde o dynamické pojetí, ale o cvičení v souladu s dechem, plynulé pomalé přechody z pozice do pozice tak, aby bylo dosaženo hlubokého uvolnění těla i mysli. Získané zkušenosti lze zapojit do běžného života.

V průběhu kurzu se naučíte rozumět základním jógovým pozicím a zvládat je tak, abyste využili všech benefitů, které nabízejí. Zjistíte, jak přirozeně pracovat se svým dechem a propojit ho s ásanami – jógovými pozicemi. Pochopíte, které ásany jsou pro vaše tělo vhodné a proč, a které je potřeba upravit vám na míru. Budete se učit vnímat svou energii.

Začínáme 11. 1. 2024

Přihlášky a dotazy zde